51. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Final Yarışması Başlıyor!

 51. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Final Yarışması Başlıyor!

TÜBİTAK tarafından her yıl düzenli bir şekilde gerçekleştirilen Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri kaldığı yerden devam ediyor. Koronavirüs salgını dolayısıyla ertelenen final aşaması için TÜBİTAK duyuruya çıktı.

Finalde kaç proje var?

Bölge yarışmalarında birincilik ödülü alan 216 projenin sahibi öğrenciler ve öğretmenleri final yarışmasına katılmaya hak kazandı.

Final yarışması nerede ve ne zaman yapılacak?

Final yarışması 06 – 09 Temmuz 2020 tarihleri arasında Ankara ATO Congresium’da düzenlenecektir. Yarışma 06 Temmuz 2020 tarihinde açılış töreniyle başlayacak, 08 Temmuz 2020 tarihinde sona erecek ve 09 Temmuz 2020 ise tarihinde yapılacak ödül töreniyle yarışma tamamlanacaktır.

“Final Yarışmasında her ana alanda Birincilik, İkincilik, Üçüncülük ve Teşvik ödülleri verilecektir”

TÜBİTAK’tan yapılan açıklamaya göre, proje sahibi öğrenciler ve danışman öğretmelerine para ödülünün yanı sıra ulusal dereceye giren öğrenciler, üniversite sınavına girecekleri ilk yıl, bir defaya mahsus olmak üzere derece aldıkları alanla ilgili Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nda belirtilen bir bölümü tercih etmeleri durumunda yarışmada aldıkları derece ile orantılı YKS Kılavuzu’nda gösterilen oranlarda ek katsayı uygulamasından yararlandırılacaktır, denildi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın