Bingöl Depreminin Bilançosunu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Açıkladı!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Bingöl’ün Karlıova ilçesinde(Doğu Anadolu Fay Hattı ile Kuzey Anadolu Fay Hattı’nın kesişim noktası) meydana gelen 5,7 büyüklüğündeki şok depremle ilgili "Bir korucumuzu kaybettik, 18 vatandaşımız yaralı. Hamd olsun şuan itibariyle yine kritik durumda olan yaralımız, vatandaşımız yok." dedi.
 Bingöl Depreminin Bilançosunu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Açıkladı!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay yanında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum , AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz deprem bölgesi olan Bingöle Uçakla gitti.. Bingöl Havalimanına inince heyet bir açıklamada bulundu. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, oluşan yaraların bir an önce sarılacağını aktardı.

18 Yaralı Var

Depremden sonra devam eden 46 artçı sarsıntı yaşandığını söyleyen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, “Bunların 2’si 4’ün üzerinde, bunlar normal. Bunlar yine azalarak devam edecek artçı depremlerimiz. 18 vatandaşımız var yaralı olan. Birisi merkezdeki devlet hastanesinde Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilmiş durumda. Diğer yaralılar da hem Bingöl hem de Karlıova’daki Hastanelerimizdeler. Şuan itibariyle durumu kritik olan yurttaşımız yok. Köylerimiz ve mezralarımız kontrol ediliyor. Tüm ekiplerimiz çadır dağıtımına başladılar. Binin üzerinde çadır, Karlıova dahil köylerimiz dahil ulaştırıldı.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın’dan Deprem İle İlgili Açıklama Geldi!

İlgili İçerik
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın twitter üzerinden, Bingöl’ün Karlıova ilçesinde(Doğu Anadolu Fay Hattı ile Kuzey Anadolu Fay Hattı’nın kesişim noktası) meydana gelen 5,7 büyüklüğündeki şok depremle ilgili konuştu: “Cumhurbaşkanımızın talimatıyla...

Deprem Dolayısıyla Meydana Gelen Hasarlar Giderilecek

180 kişilik ekiple Bingöle ulaşan ve hasar tespit çalışmalarına başlandığını aktaran Oktay, “Tamamlanana kadar da devam edecektir. Ne gerekiyorsa devletimiz yapacaktır. Biz de olayı gidip yerinde göreceğiz, yapılması gereken alınması gereken kararlar varsa yine ekibimizle alıyor olacağız. Yaraları bir an önce saracağız. Bu kadarıyla kalmasını ümit ediyoruz, ama bilgiler ulaştıkça da halkımızla paylaşıyor olacağız” ifadelerini kullandı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın