LGS ve YKS sınavları için sokağa çıkma yasağı mı gelecek?

 LGS ve YKS sınavları için sokağa çıkma yasağı mı gelecek?

Bilim kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca birçok önemli konuda açıklamalarda bulundu. LGS ve YKS sınavlarının yapıldığı gün sokağa çıkma yasağı olabilir. Bilim kurulunun tavsiye kararları bugün İçişleri Bakanlığı tarafından açıklanabilir.

YKS ve LGS ertelenecek mi? Sınavlar ne zaman yapılacak? Sınava giriş belgesi nasıl alınacak?

İlgili İçerik
Dün uzunca bir süre sonra yüz yüze kabine toplantısı düzenlendi. Koronavirüs tedbirleri kapsamında sınavlar ertelenmiş daha sonraki yaşanan gelişmeler ile birlikte YKS sınavı öne çekilmişti. Ancak dün yapılan açıklamada...

Hem LGS hem YKS ile ilgili sınavın olabildiğince güvenilir yapılması şeklinde Bilim Kurulunun bir yaklaşımı ve önerisi bulunduğunu aktaran Koca, şunları kaydetti:

Güvenli yapılması için her türlü tedbirlerin alınması noktasında hem rehber yayımlandı hem ilgili birimlere hangi tedbirlerin alınması gerektiği de hatırlatılmış oldu. Bugün için ilave olarak şunu söyleyebilirim. Her iki sınav için Bilim Kurulunun, özellikle sınava giriş ve çıkış saatleri olmak üzere bu sınava daha güvenilir bir şekilde gelişlerini sağlamak üzere tedbir alınması, gerektiğinde sokağa çıkma dahil olmak üzere, o saatlerle ilgili bir önerisi oldu.

Bununla ilgili Sayın Cumhurbaşkanımıza bu öneriyi paylaştım. Cumhurbaşkanımız bu konuda hassasiyet gösterilmesi gerektiğini ve bu anlamda her iki sınavın giriş ve çıkışlarının güvenli bir şekilde yapılması yönünde, uygulamanın yapılmasının talimatını vermiş oldular. Bununla ilgili uygulamayı da nasıl olması, hangi saatler arasında olması gerektiğiyle ilgili öğrencinin yanında en fazla iki kişi olmak kaydıyla İçişleri Bakanlığımız zannediyorum bugün açıklama yapmış olurlar.

 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın