MEB YKS adayları için online deneme sınavı yapacak

 MEB YKS adayları için online deneme sınavı yapacak

Millî Eğitim Bakanlığından 12. sınıflara YKS öncesi çevrimiçi sınav desteği!

EBA Akademik Destek - Apps on Google Play

Çevrim içi gerçekleştirilecek olan sınav EBA Akademik Destek’ten sunulacak. MEB, TYT ve AYT Deneme Sınavlarıyla, üniversiteye hazırlananlar için eksiklerini tamamlama fırsatı sunuyor.

“Eğitimde fırsat adaleti” ilkesinin gereği hizmet veren EBA Akademik Destek programı, 27-28 Haziran 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecek YKS’ye girecek öğrencilere Çevrimiçi Deneme Sınavı desteği sağlıyor.

Sınav yaklaşırken TYT ve AYT Denemeleri ile birlikte adaylar zamanlarını verimli bir şekilde değerlendirmeye yönlendiriliyor.

Deneme sınavlarında aday sadece kendi deneme sınavının sonucuna ulaşacak. Kendini sıralamasını öğrenecek ve eksikliklerini görecek. Herhangi bir kaynağa bakmadan ya da kullanmadan deneme sınavlarına odaklanılması öneriliyor. Bu kurallar çerçevesinde davranan öğrenciler, YKS öncesi mevcut durumlarını görme şansına kavuşuyor.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk’tan LGS Kontenjanı Açıklaması

İlgili İçerik
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, LGS kapsamındaki merkezi sınavın yapılacağı okul sayısının 5 kattan fazla artışla 18 bin 139 olacağını bildirdi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 20 Haziran’da yapılacak Liselere Geçiş...

EBA Akademik Destek ile öğrencilerin sınavdaki sorulara verdikleri cevaplar üzerinden yaptığı analizle, “kişiye özel” eksik listeleri görülebilecek. Aday, sınav sonucundaki eksik listelerinde bulunan konu anlatımları ve soru çözüm videoları sayesinde, eksiklerini tamamlayacak kalan zamanlarını etkin bir şekilde değerlendirme fırsatı bulacak.

Çevrimiçi ilk uygulama geçen hafta, her oturum iki gün olmak üzere gerçekleştirildi. YKS Denemeleri, ilk çevrimiçi sınavından farklı olarak bu hafta, oturumların her biri tek gün olacak şekilde uygulanıyor.

2.Çevrimiçi YKS Denemesinin TYT oturumu 17 Haziran Çarşamba, AYT oturumu 18 Haziran Perşembe; 3. Çevrimiçi YKS Denemesinin TYT oturumu 20 Haziran Cumartesi, AYT oturumu 21 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek.

Sınavın başlama saatini belirleyebileceksiniz. Sınavı, uygulandıkları günlerde sabah 07.30’dan akşam 23.59’a kadar istenilen bir saatte başlatılabilecek.

Millî Eğitim Bakanlığından 12. Sınıflara YKS Öncesi Çevrimiçi Sınav Desteği

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın