Müjde! 65 Yaş Üstüne Yasaklar Gevşetiliyor! Turizm Amaçlı Seyahat İzin Belgesi Geliyor!

 Müjde! 65 Yaş Üstüne Yasaklar Gevşetiliyor! Turizm Amaçlı Seyahat İzin Belgesi Geliyor!

İçişleri Bakanlığı 81 ile 65 yaş üstü için yeni bir genelge gönderdi. Genelgeye göre 65 yaş üstü vatandaşlar seyahat izin belgesi alarak turizm amaçlı seyahat edebilecek.  Vatandaşlar “Turizm Amaçlı Seyahat İzin Belgesi” ile istedikleri yerlere gidebilecekler.

65 Yaş Üstü Seyahat İzni Kimler Alabilir?

-3 yıl içinde organ ve kemik iliği nakli olanlar,

-İmmün yetmezliği olanlar,

-Böbrek yetmezliği nedeniyle diyalize giren hastalar haricinde 65 yaş üstü vatandaşlar izin belgesi alabilecek.

65 yaş üstü vatandaşlar en fazla 6 kişi ile sınırlı olacak. Bir aile içerisinde eş, kardeş ve birinci derece yakınları toplamı 6 kişi olacak şekilde izin belgesi verilecek.

Turizm Amaçlı Seyahat İzin Belgesi alacak vatandaşlar, otobüs, uçak, tren ve özel araç ile yapacakları yolculuklar için başvuru yapabilecek.

Turizm Amaçlı Seyahat İzin Belgesi Nasıl Alınacak?

Turizm Amaçlı Seyahat İzin Belgesi almak üzere, Alo 199 Vefa Sosyal Destek Hattı üzerinden veya elektronik ortamda e-Devlet kapısından İçişleri Bakanlığı e-başvuru sistemine girerek seyahat izin işlemleri başlığının altında yer alacak Turizm Amaçlı Seyahat İzin Belgesi verilmesi alt başlığını seçerek başvurularını gerçekleştirebilecek.

Diğer seyahat belgelerinde olduğu gibi gidilecek yerler belirtilecek ve istenen evraklar sisteme yüklenecek. Ayrıca Aile Hekimi tarafından gerekli takip sağlanacak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın