Sınavda Kullanılacak Maskeler Gönderildi!

 Sınavda Kullanılacak Maskeler Gönderildi!

Geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okullarda Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanlığının tavsiye kararları üzerine sınavları ertelediklerini açıklamıştı. Yine bu tavsiye kararlar doğrultusunda hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uyacaklarını ve üst düzey önlemle bu işi yürüteceklerini belirtmişti.

Maskeler Gönderildi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Her öğrenci için okullara maske gönderildi. Bu konuda çok dikkatli ve kararlıyız. Maskedeki esnekliğimiz, Bilim Kurulu’nun önerdiği şekilde “Sınav esnasında sosyal mesafenin korunması ve sınav bitiminde tekrar takılması şartıyla çıkarılabileceği” yönündedir. 

Dileyen Aday Maskesini Çıkartabilecek

Sınav esnasında sosyal mesafe ve hijyen kuralları sağlandıktan sonra gerekli tedbirler alındığı için dileyen aday maskesini çıkartabilecek.

YKS ve LGS ertelenecek mi? Sınavlar ne zaman yapılacak? Sınava giriş belgesi nasıl alınacak?

İlgili İçerik
Dün uzunca bir süre sonra yüz yüze kabine toplantısı düzenlendi. Koronavirüs tedbirleri kapsamında sınavlar ertelenmiş daha sonraki yaşanan gelişmeler ile birlikte YKS sınavı öne çekilmişti. Ancak dün yapılan açıklamada...

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un sınavla ilgili diğer açıklamaları şöyle:

LGS sınavına girecek öğrenciler maske ile gelseler dahi onlar için maskeler dağıtılacak. 45 dakikalık aralarda dahi dışarı çıkıp girildiğinde maskeler yenilenecek. Her sırada hijyenik malzemeler olacak. Sınav giriş belgeleri sınava girecekleri masalarda olacak. Okul bahçesine veliler alınmayacak. Görevli öğretmenlerin ellerinde cerrahi eldiven ve maske olacak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın