‘Bu Bir Uyandırma Alarmı’ Diyerek Herkesi Uyardı!

Sağlık Bakanlığı Covid-19 Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, son günlerde açıklanan koronavirüs vaka sayıları ile ilgili sert uyardı: "Bu bir uyandırma alarmı. 'Salgın bitti, tehlike geçti, eski günlere döndük' gibi davranmaya devam edemeyiz."
 ‘Bu Bir Uyandırma Alarmı’ Diyerek Herkesi Uyardı!

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, Twitter üzerinden vaka sayılarıyla ilgili Twitter üzerinden değerlendirmede ve uyarıda bulundu.

“Uyandırma Alarmı”!

Prof. Dr. Tevfik Özlü “İki gündür günlük olgu sayımızda artış var. Bu bir uyandırma alarmı. “Salgın bitti, tehlike geçti, eski günlere döndük” gibi davranmaya devam edemeyiz. Virüs tedbirsizliği affetmiyor. Salgın kaldığı yerden devam etmek etmek için fırsat kolluyor.” dedi.

Bakan Koca’dan Bir Uyarı Daha Geldi!

İlgili İçerik
Bakan Koca, twitter hesabından yaptığı ikinci uyarıda “Paylaştığım fotoğraf, günceldir. Bugün ziyaret ettiğimiz ve sadece Covid-19 hastalarının kabul edildiği Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi’nde çekilmiştir” ifadelerini kullandı....

Tedbirsizliğin Faturasunı Hepimiz Ödüyoruz!

Bazılarımızın tedbirsizliğinin faturasını hepimiz ödüyoruz. Bu mücadeleyi hep birlikte yürütmek zorundayız.

Alışkanlıklarınızı Tekrarlamayın!

Memleketinize, köyünüze, baba ocağınıza döndüğünüzde eski alışkanlıklarınızı tekrarlamayın. Akrabalarınız, büyükleriniz, komşularınızla temas, el öpme, sarılıp, kucaklaşmaktan sakının. Ortak yemek, kahvaltı ve partilerden kaçının. Onları ve kendinizi tehlikeye atmayın.

Nişan, Söz, Sünnet, Asker uğurlama, Taziye Gibi Töreler!

Nişan, söz, sünnet, taziye, asker uğurlama gibi törelerimizi eskisi gibi değil; maske, mesafe ve hijyen kurallarına uygun olarak ve yeni normlara göre yapalım.

‘Bana Bir Şey Olmaz’ Demeyin!

“Bana bir şey olmaz” demeyin. Herkese olan size de olabilir. Siz de herkes gibisiniz. Hiçbirimiz güvende değiliz. Virüs içimizden birilerinde dolaşmaya devam ettikçe, hepimiz tehdit altında olacağız. Bu kolektif bir mücadele. Birbirimizi uyaralım.

İşte Twitter Paylaşımları:

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın