Final Sezonları Yayınlanmış 8 Netflix Dizisi!

Final sezonları gelmeden dizi izlemiyorsan başlayabileceğiniz dizi önerileri bu yazıda...

13 Reasons Why

17 yaşında lise öğrencisi olan Hannah Baker intihar etmiştir. Lisenin zeki öğrencilerinden Clay Jensen intihardan bir süre sonra kapısının önünde gizemli bir kutu bulur. Bu kutunun içinde eski kasetler vardır. İntihar eden Hannah Baker’in sesiyle kaydedilen bu kasetler Clay’i ölüme adım adım götüren 13 sebebi sıralamaktadır.

Travelers

Günümüzden yüzlerce yıl sonrası insan nüfusu yok olmanın eşiğindedir. Hayatta kalmış olanlar bir zaman makinesi bulurlar ve yirmibirinci yüzyıla geri dönerek insan neslinin bu korkunç gelecekten kurtarmak isterler. Rastgele insanlardan oluşmuş olan bu küçük grup “Travelers” isimli gizlice bir takım oluştururlar ve insanoğlunun kaderini bu zaman makinası ile değiştirmeyi kendilerine misyon edinirler. Travelersı oluşturan insanlarsa şöyle: takımın lideri olan FBI ajanı Grant MacLaren (Eric McCormack), Zeki fakat engelli bir genç kadın Marcy (Mackenzie Porter), onun çalışanı David (Patrick Gilmore), Liseli bir takım kurucu olan Trevor (Jared Paul Abrahamson), tacize maruz kalmış Carly (Nesta Marlee Cooper) isimli bir anne ve uyuşturucu bağımlısı üniversite öğrencisi Philip’den (Reilly Dolman).

Community

Jeff Winger avukatlık yapan genç bir adamdır. Fakat diplomasının sahte olduğu ortaya çıkınca Wingeri’in avukatlık lisansı yetkili merciilerce iptal edilir. Avukatlık lisansını tekrar eline almak isteyen Winger, bunun için herhangi bir sorun yaşamadan mezun olabileceğini düşündüğü Greendale’a gider. Winger farklı amaçlarla geldiği Greendale’da kendisini değişik nedenlerle okulda sıkışan uyumsuz bir grubun lideri olarak bulmasıyla başlar.

Narcos

Meksikalı bir ajan olan Javier Pena Uyuşturucu İle Mücadele Dairesi’nde çalışıyordur, Kolombiyalı ünlü uyuşturucu karteli Pablo Escobar’ı yakalamak için ABD tarafından Kolombiya’ya gönderilir.
Escobar’ın gerçek hayat hikayesinden uyarlanan Narcos, dünya geneline yayılmış bir uyuşturucu örgütünü engellemeye çalışan ajanların hikayesini konu ediniyor.

Breaking Bad

Walter White Lisede kimya öğretmenliği yapan sıradan bir aile babasıdır. Bir gün doktordan son dönem akciğer kanseri olduğunu öğrenir. Geride kalan ailesine maddi birikim bırakmak isteyen kimya öğretmeni Walter White, uyuşturucu yapımında yetenek sahibi olan eski bir öğrencisi, Jesse Pinkman ile uyuşturucu üretip satma işine el atarlar.

Bir yanda aile babası bir öğretmen, diğer yanda uyuşturucu piyasasına çok hakim, gözü pek bir ‘eski öğrenci’… Yüksek kalitede ve saflıkta ilginç yerlerde üretebildikleri metamfetamin, onları uyuşturucu ticaretinin en tehlikeli yollarına sokacak.

Başrollerini Bryan Cranston(Walter) ve Aaron Paul(Jesse)’un paylaştığı dizi, çok başarılı özgün öyküsü ve sürükleyici senaryosunun yanı sıra oynayanlara kazandırdığı birçok ödülle de yayınlanmış diziler arasında kalitesini ve farkını belli eden bir başyapıt.

Dizi eleştirmenleri tarafından da son zamanların en başarılı dizilerinden biri olarak gösteriliyor.

When They See Us

İşlemedikleri bir suç yüzünden hapse giren 5 gencin hikayesini konu eden dizi. Antron McCray, Kevin Richardson, Yusef Salaam, Raymond Santana ve Korey Wise, Central Park’ta spor yapan bir kadına tecavüzde bulunmakla suçlanan beş genç adamdır. Onlar her ne kadar suçsuz olduklarını iddia etseler de tecavüz suçlamasıyla tutuklanırlar. Daha sonra Central Park Five adıyla tanınan gençler suçsuz olduklarını ispatlamak için zor bir mücadelinin içinde kendilerini bulurlar.

House of Cards

Başkanlığa oynayan hırslı bir politikacı olan Francis Underwood adında bir adamın ve yine onun kadar hırslı eşinin, inişli-çıkışlı politika hayatına odaklanan ve dizinin sürükleyicili arasında kaybolacağınız dizi.

Gilmore Girls

Hayali bir kasabada geçen, samimi anne kız hikayesi. Kasabanın herbiri birbirinden farklı sakinleri, çok genç yaşta anne olan Lorelai ve kendi yaptıklarını tekrarlamaması için üstüne titrediği küçük kızı Rory’nin bu sakin kasaba hayatındaki maceralarını ele alan dizi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın