K-POP Nedir? K-POP Nasıl Ortaya Çıktı? K-POP Tehlikesi Var mı?

 K-POP Nedir? K-POP Nasıl Ortaya Çıktı? K-POP Tehlikesi Var mı?

K-POP, son yılların popüler müzik türlerinden biri. K-POP isminde bulunan “K” harfi Korean yani Kore’yi, “POP” ise bildiğimiz popüler kelimesini ifade ediyor. Sonuç olarak K-POP bir Kore müziği olarak ortaya çıkmış durumda. Her dönemin popüler bir akımı var son yılların ise K-POP olduğu aşikar. İçinde barındırdığı dans müziği, elektronik müzik, elektro pop, hip hop, rock, çağdaş R&B gibi müzik türleriyle dikkat çekiyor. Özellikle gençler arasında yaygın olan K-POP bir müzik türünden öte kültüre dönüşmüş durumda.

Yeni Çıkan K-Pop Grupları | korefanzin.com

K-POP’ta en bilinenlerden olan PSY 2012 yılında YouTube’de 1 milyar izlenme rekorunu kırmış ve tarihe geçmişti. Bu türün ünlü grupları da var. K-POP grupları birden çok grup üyeleriyle birlikte müzik eşliğinde kareografileriyle dikkat çekiyor. 1990 yılından bu yana kız ve erkek grupları olarak birçok grup vardır.

Gangnam Style Başarısının Sırrı - comTalks

Güney Kore çok yönlü bir devlet. Sadece müzik grupları değil filmleri, dizleri ve sanayisiyle de ön plandalar. Samsung, LG, Hyundai, Hankook gibi dünya devi markalara sahipler.

Güney Kore, Asya, Ulusal Bayrak, Grunge, Bayrak

K-POP’ta neler oluyor?

Renkli klipleri ve danslarıyla görselliğe önem veren bu kültür beraberinde tehlikeleri de barındırıyor. Keza bazı grup üyelerinin intihar ettiği konuşuluyor. Goo Hara, Sulli, Jonghyun ve son olarak TST üyesi Yohan ölü olarak bulundu. Ekranlarda, sosyal medyada, video kanalarında izlenilen bir şeyin özenilme durumu ortada. Çünkü grup üyelerinin fazlalığı beğeni alanlarını da arttırdığı bir gerçek.

K-POP’un ünlü gruplarından birkaçına bakalım

En çok tanınan ve karşımıza çıkan grup BTS.

BTS Ne Kadar Kazanıyor?

Twice 9 kızdan oluşan K-POP grubu.TWICE may comeback sooner than you think - Somag News

NTC grubu. İsimlerinin açılımı Neo Culture Technology’dir. Grup o kadar kalabalıkki fotoğraftakileri saymayı bıraktık.

NCT Üyelerini Yakından Tanıyalım | korefanzin.com

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın