İl Dışı Seminer Başvuruları İptal mi Edilecek?

 İl Dışı Seminer Başvuruları İptal mi Edilecek?

Pandemi sonrası ertelenen eğitim öğretim yılı çalışmaları öğretmenlerin büyük çoğunluğunun yer değiştirmesine sebep olmuştu. Milli Eğitim Bakanlığından yapılan dönem sonu mesleki çalışma takvimi ile 22-30 Haziran seminerlerin olacağı ilan edilmişti. Pandemi dolayısıyla çalıştığı ilin dışında bulunan öğretmenler istedikleri takdirde farklı ilde seminer alabiliyorlardı. Böylelikle öğretmenler semineri il dışından almak için MEBBİS ekranından başvuralara başlamıştı.

Seminer çalışmaları ek ders ücretleri

İlgili İçerik
Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamada okullarda 22- 30 Haziran tarihleri arasında seminer çalışmaları yürütülecek. Öğretmenlere bu kapsamda seminer çalışmaları için de günlük 3 ek ders ödemesi olmak üzere toplam...

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan son açıklamaya göre ise seminerlerin yüz yüze değil çevrim içi olacağı açıklaması geldi. Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran’ın yaptığı açıklamaya şu şekilde:

“Öğretmenlerimizin katılacağı Haziran Mesleki Çalışma Dönemi faaliyetleri uzaktan çevirimiçi öğretim ortamlarında yürütülecektir. Tüm yönetici ve öğretmenlerimize başarılar dilerim.”

Peki il dışı seminer başvuruları iptal mi edilecek?

İki senaryo var. Bunlardan ilki; seminer başvuruları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından iptal edilecek ve herkes kendi okuluna çevrim içi bağlanıp seminer çalışmasını yürütecek. İkincisi ise başvuru yapılan okullarda seminer çalışması çevrim içi devam edecek. Bu konuyla alakalı herhangi bir bilgi verilmedi ancak bilgi aktarıldığı takdirle sizlerle paylaşacağız.

 

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın