Öğretmen Düşmanlığı Bitmiyor!

 Öğretmen Düşmanlığı Bitmiyor!

Pandemi sürecinde Dünya’da olduğu gibi mecburen eğitime ve öğretime ara verildi. Milyonlarca öğrenci ve öğretmen memleketlerine ya da evlerine döndü. Pandemide şu ana kadar 160 binden fazla insanımız hastalığa yakalandı. 4950 de vefat sayımız var. Dünya’da ise hasta sayısı 9 milyonu geçti. Ama tüm bunlara rağmen hala öğretmen şöyle öğretmen böyle deyip öğretmenlik mesleğini yıpratmaya devam ediyorlar. Öğretmen olmadan belli bir seviyeye nasıl gelecekler doğrusu anlamış değiliz.

Sağlık çalışanlarının emekleri yadsınamaz. Görünmeyen bir belaya karşı ön safhadalar. Ancak sosyal medyada veya değil bir güruh var ki; sağlık personellerinin pandemi sürecindeki emeklerini, öğretmenlerin uzaktan eğitimle çocuklarla ilgilenmesiyle kıyaslayarak meslekleri birbiriyle kıyaslıyor, anlamdan uzak manalar çıkartıp öğretmenleri yermeye devam ediyor.

Memurlar.net’in yaptığı bir haberden dolayı twitterda öğretmen düşmanlığı yapılıyor. Daha doğrusu şu şekilde söyleyelim bu haber sitesi Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un röportajından bir cümle paylaşmış. Bakan Selçuk şöyle demiş: “Öğretmen arkadaşlarım tek tek öğrencileriyle ilgilenerek uzaktan eğitim sürecindeki yükü omuzladı.” Bu cümlede nasıl bir anlam çıkarıldı ki sağlık personellerinin mesleği elinden alındı? Nasıl bir anlam çıkıyor ki pandemi sürecinde herşeyi öğretmen göğüsledi?

Balkan Selçuk’un cümlesi gayet açık! Uzaktan eğitim veren öğretmenler çocukların eğitimi ile ilgilendi diyor. Sorun ne? Okunan anlaşılmıyorsa bundan daha zor sınavlara girmiş olanlar nasıl atanıyor? Nasıl sınav kazanıyor?

İlgili İçerikler:

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın