Galatasaray 3 – 3 Gazişehir FK Maç Sonucu! 6 Saniye Kuralı Nedir? 6 Saniye Kuralı En Son Ne Zaman Uygulandı?

Galatasaray Gazişehir FK maçında karşımıza çıkan 6 saniye kuralı nedir? 6 saniye en son ne zaman uygulandı? gibi sorular merak konusu oldu.
 Galatasaray 3 – 3 Gazişehir FK Maç Sonucu! 6 Saniye Kuralı Nedir? 6 Saniye Kuralı En Son Ne Zaman Uygulandı?

Galatasaray Gazişehir FK arasında oynanan karşılaşmada 6 saniye kuralı maça damga vurdu! Kaleci Okan Kocuk’un kuralı ihlal etmesinden dolayı hakem tarafından cezalandırıldı. Galatasaray’ın 3-2 önde olduğu karşılaşmada 6 saniye kuralıyla Galatasaray isyan ediyor.

Futbolda uygulanan 6 saniye kuralı nedir?

Beinsport ekranlarında oynanan maçta Galatasaray kalecisi Okan Kocuk tarafından topun 6 saniye fazla tutmasından dolayı cezalandırıldı. Kaleci topu eline aldıktan sonra 6 saniye içerisinde topu oyuna sokmak zorunda eğer sokmazsa cezalandırılıyor. Alper Ulusoy tarafından cezalandırılan Okan Kocuk, endirek serbest vuruş ile cezalandırıldı.

6 saniye kuralı en son ne zaman uygulandı?

Bir kural varsa uygulanmalı ancak unutulmuş bir kuralın neredeyse hiçbir maçta uygulanmamış bir kuralın birden bire ortaya çıkması tarafsız futbol camiasının canını sıkmış durumda. Futbolun içerisinden gelmiş futbol yorumcular dahi böyle bir şeyin en son ne zaman uygulandığını hatırlamıyor. En çok konuşulan ise adaletin eşit dağıtılmaması oldu.

Galatasaray’lı Ahmet Çalık kırmızı kart yedi!

Karşılaşmanın 55. dakikasında gole giden rakibini düşüren Ahmet Çalık kırmızı kart görerek takımını 10 kişi bıraktı. Haftaya oynanacak Başakşehir maçında oynayamayacak.

İlgili İçerikler:

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın