WhatsApp’a Yeni Gelecek 5 İlginç Özellik

Özellikle covid-19 pandemisi sonrası pek çok iletişim uygulamasında olduğu gibi kullanım oranı artan telefon uygulaması WhatsApp'a pek çok yeni özellik geliyor. Sosyal medya devi Facebook'un bünyesinde bulunan WhatsApp'a gelecek en yeni özellikler...
 WhatsApp’a Yeni Gelecek 5 İlginç Özellik

Birden Çok Cİhazda Aynı Hesap!

WhatsApp’ın bir süredir çoklu cihaz desteğini test ettiği biliniyor.
Söz konusu özelliğin çalışır hale getirilmesinin ardından WhatsApp birden çok cihazdan aynı anda kullanılabilecek. Bu da kullanıcılarına daha kolay ulaşım sağlayacak.

En büyük rakibi Telegram’da yer alan bu özelliğin WhatsApp’da ne zaman çalışır hale geleceğine dair bir açıklama ise bulunmuyor.

Süresi Dolan Mesajlar!

Beta sürümünde yer alan bilgilere göre WhatsApp Snapchat’te kullanılan ‘yok olan mesajlar’ özelliğini önümüzdeki dönemde kendi kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor.

Expiring Messeges (Süresi dolan mesajlar) olarak adlandırılan özellik sayesinde kullanıcılar gönderdikleri mesajların okunduktan sonra otomatik olarak silinmesi komutunu verebilecek.

Beta sürümünde yer alan bilgiye göre Whatsapp kullanıcıları 1 gün 1 hafta 1 ay gibi seçenekler arasında bir seçim yapma imkanına sahip olacak.

Mesaj Arama Özelliği

Hem Android hem de İOS için geliştirilen yeni WhatsApp sürümündeki bir başka özellik ise mesaj arama özelliğini daha kullanışlı hale getirecek.

Yeni WhatsApp özelliği ile birlikte kullanıcılar, zaman aralığı seçerek mesaj arama işlemi yapabilecek. Böylece aradığı mesaja daha kolay ulaşabilecek.

Mesaj Depolama Özelliği

Yeni depolama özelliği hafıza sorunu yaşayan kullanıcıları mutlu edecek. Bu özellik sayesinde kaydedilmiş medya dosyalarının telefonda toplam ne kadar yer kapladığını kullanıcılar ayarlar kısmından kontrol edebilecek.

Mesaj Silme Özelliği

WhatsApp’ın depolanan mesajları silme konusunda bir süredir çalıştığı biliniyor. Geliştirme aşamasındaki bu özelliğin detaylarının önümüzdeki günlerde daha da netleşmesi bekleniyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın